Medzinárodný rodinný splav po rieke Poprad

Typ podujatia:
šport
Dátum konania:
06.07.2017 - 09.07.2017

Zodpovedná osoba: PhDr. Alena Hriňáková, CVČ Stará Ľubovňa

Zodpovedná osoba: PhDr. Alena Hriňáková, CVČ Stará Ľubovňa
XXVIII. ročník - Medzinárodný rodinný splav po rieke Poprad na trase partnerských miest Stará Ľubovňa - Nowy Sacz.
Typ podujatia: šport
Miesto podujatia: rieka Poprad na trase Stará Ľubovňa – Nowy Sacz
Popis podujatia: medzinárodné podujatie určené pre rodiny s deťmi, otvorenie XXVIII. ročníka MRS 6. júla 2017 o 9.00 h na futbalovom štadióne

Absolvujte romantickú plavbu!
Medzinárodný rodinný splav na rieke Poprad sľubuje každý rok zvládnutú organizáciu, super náladu i znesiteľnú dávku adrenalínu. Práve kvôli týmto skvelým zážitkom sa tu mnohí vracajú pravidelne. Splav sa nesie v znamení motta „Maj úctu k duši svojho dieťaťa“ a je zameraný na trávenie spoločnej dovolenky rodičov s deťmi. Podujatia sa zúčastňujú tradične Slováci, Poliaci a Česi. Medzinárodný rodinný splav sa splavuje po rieke Poprad na štyri etapy a trasa je dlhá 88 km. Slávnostné otvorenie MRS bude 6. júla 2017 o 9.00 h na futbalovom štadióne v Starej Ľubovni. Štart prvej etapy je o 10.00 h v Starej Ľubovni a účastníkov vítajú v Čirči. V piatok prekročíme slovensko-poľské hranice ale opäť zakotvíme na slovenskej strane v Malom Lipníku, pri chate U FINANCA. V sobotu pokračujeme treťou etapou Malý Lipník – Piwniczna a v nedeľu splavujeme poslednú etapu do cieľovej stanice – Stary Sacz, Przystań. Okrem samotného splavu bude pre milovníkov vodnej turistiky pripravený rad sprievodných podujatí, ktorými si vodáci spríjemňujú chvíle medzi etapami. Populárne sú najmä rýchlostné vodácke preteky - Memoriál Ing. Eduarda Kasperkeviča, CSc. a tradičný priateľský futbalový zápas medzi účastníkmi zúčastnených krajín. Pre deti a dospelých budú organizované hry a súťaže „Kto koho prekoná“, pre tancachtivých zábava so skupinou Úsvit. Večery budú spríjemnené veselou harmonikou, posedením pri táboráku s gitarou, diskotékou a nebude chýbať ani opekanie klobásky – kelbasa na patyke. Ako je už dobrým zvykom na sviatok Boha morí Neptúna, pokrstia nováčikov splavu.
Organizátormi podujatia: Centrum voľného času v Starej Ľubovni, Mesto Stará Ľubovňa, Mesto Nowy Sacz a Zrzeszenie sportu osób Niepelnosprawnych „Start“ w Nowym Saczu.
XXVIII. ročník MRS sa uskutoční v termíne od 4.7.2017 - 9.7.2017 /4.7.-5.7.2017 – príchod poľskej a českej skupiny/.
Uzávierka prihlášok do 19. júna 2017.
Kontaktná osoba: PhDr. Alena Hriňáková, Centrum voľného času v Starej Ľubovni, tel. číslo: 052 4322991, 0902376765
E-mail: info@cvc.sk
www.cvc.sk
 

Medzinárodný rodinný splav po rieke Poprad