Majstrovstvá okresu v zrýchlenom šachu - 16.11.2023

Napätie na čierno-bielej šachovnici.
Centrum voľného času v Starej Ľubovni v spolupráci s Prešovským krajským šachovým zväzom, s Prvou šachovou a Slovenským šachovým zväzom s podporou Ministerstva ŠVVaŠ SR zorganizovali 16. novembra 2023  pre žiakov základných a stredných škôl Školské majstrovstvá okresu v zrýchlenom šachu. Zišli sa tu víťazi, ktorí obsadili v školskom kole popredné priečky. V kategórii žiakov a žiačok Základných škôl v priestoroch Centra voľného času súperilo 41 najlepších šachistov, z toho 9 dievčat a 32 chlapcov zo ZŠ s MŠ  Plavnica, ZŠ s MŠ  sv. Cyrila a Metoda Stará Ľubovňa,  ZŠ s MŠ Nová Ľubovňa, ZŠ s MŠ Hniezdne, Gymnázium T. Vansovej, ZŠ s MŠ Plaveč, ZŠ Komenského, ŠKM Stará Ľubovňa a CVČ Stará Ľubovňa. Na správny priebeh súťaže dozeral hlavný rozhodca Patrik Nemergut a pomocní rozhodcovia Ján Chovanec a Matej Nemergut. Žiačky ZŠ odohrali turnaj kruhovým švajčiarskym systémom každý s každým na 9 kôl. V kategórii žiačok sa najviac darilo Emme Gondekovej zo ZŠ s MŠ Plaveč a stala sa  víťazkou v kategórii dievčat. Diplom za druhé miesto si z rúk organizátora prevzala Dominika Barlíková zo ZŠ s MŠ Nová Ľubovňa. Bronzový pohár putoval do ZŠ s MŠ Hniezdne a získala ho Nelly Pavelčáková. Okresné majstrovstvá v kategórii žiakov ZŠ sa odohrali Švajčiarskym systémom na 7 kôl s hracím tempom 2 x 10 minút na partiu, bez zapisovania ťahov. Jednotlivé zápasy sa vyznačovali                                                výbornými výkonmi. Tu sa striedali víťazstva s prehrami. Vo vzájomných zápasoch bolo cítiť napätie. Súťažiaci poučení z chýb predchádzajúcich kôl boli stále viac sústredení. Majstrom okresu v kategórii žiakov sa stal Richard Kičura zo ZŠ s MŠ v Plavnici, pred druhým Alexom Rybovičom so ŠKM Stará Ľubovňa. Tretiu priečku obsadil Tomáš Reľovský  zo ZŠ s MŠ v Plavnici. Po prvýkrát zorganizovalo Centrum voľného času turnaj aj pre stredoškolákov. Zúčastnilo sa ho 14 šachistov z Gymnázia T. Vansovej, z Cirkevného gymnázia sv. Mikuláša a z Obchodnej akadémie, org. zložky Spojenej školy Jarmočnej v Starej Ľubovni. Turnaj prebehol v komornej atmosfére. Každý hráč sa snažil dosiahnuť čo najlepší výsledok a poraziť svojho súpera. Najviac bodov získal v kategórii študentov SŠ Juraj Sarvaš z Obchodnej akadémie, org. zložky Spojenej školy Jarmočnej v Starej Ľubovni /bývalý  člen záujmového útvaru Malá škola šachu pri CVČ/ a z rúk organizátora si prevzal víťazný pohár, striebornú priečku obsadil Nikolas Rybovič tiež z Obchodnej akadémie, org. zložky Spojenej školy Jarmočnej a tretie miesto si vybojoval Samuel Poláček z Gymnázia T. Vansovej v Starej Ľubovni. V turnaji študentiek SŠ sa najviac darilo Laure Mačugovej z Cirkevného gymnázia sv. Mikuláša a získala prvenstvo vo svojej kategórii. Pohár a diplom za druhé miesto si prevzala Juliana Simáková z Gymnázia T. Vansovej  v Starej Ľubovni. Ceny odovzdávali Prednosta Mestského úradu v Starej Ľubovni Mgr. Aleš Solár a Patrik Nemergut z OZ  Prvej šachovej. Víťazmi tohto turnaja nie sú len menovaní študenti, ale všetci, ktorí sa zúčastnili, načerpali nové skúsenosti a motiváciu pre ďalšie sebazdokonaľovanie sa v šachu. Všetkým srdečne blahoželáme a dúfame, že ich to povzbudí do ďalších šachových zápolení. PhDr. Alena Hriňáková

© 2024 | Centrum voľného času | Mapa stránok  |  RSS | Ochrana osobných údajov | Valid HTML 5! Valid CSS 3!