Veľkonočný turnaj o "Kráľa šachu"

Centrum voľného času v spolupráci s Prvou šachovou v Starej Ľubovni  zorganizovali Veľkonočný turnaj v šachu, ktorého sa zúčastnilo 34 hráčov a bojovali o titul „Kráľ šachu“. Prvenstvo si s prehľadom vybojovala Laura Mačugová zo ZŠ s MŠ Plavnica a po 13. apríli 2022 sa môže pokojne hrdiť titulom „Kráľovná šachu“. O titul „Kráľovná  šachu“ bojovala s víťazkou mladších žiakov s Dominikou Špesovou, ktorá taktiež suverénne dominovala vo Veľkonočnom turnaji.

Počas školského roka Centrum voľného času organizuje viacero turnajov v oblasti šachu, ktoré sú väčšinou obmedzené počtom účastníkov s postupom na krajské súťaže.
Tento turnaj sa organizuje pre všetkých, ktorí majú záujem o túto kráľovskú hru a aj touto formou sa nám podarí nájsť skryté talenty a rozvíjať ich nadšenie. V tomto roku sa Veľkonočného turnaja po prvýkrát zúčastnila aj kategória žiakov a žiačok materských škôl, ktorým sa začal venovať rozhodca Ján Chovanec.  Naše pozvanie prijali ZŠ s MŠ Nová Ľubovňa, ZŠ s MŠ Plavnica, ZŠ s MŠ Veľký Lipník, ZŠ s MŠ Ľubovec, ZŠ s MŠ Plaveč, ZŠ s MŠ Chmeľnica, Prvá šachová  a členovia záujmového útvaru Malá škola šachu pri Centre voľného času. Turnaj prebiehal v jednotlivých kategóriách švajčiarskym systémom na 7 kôl s hracím tempom 2 x 10 minút na partiu, bez zapisovania ťahov. Na správny priebeh súťaže dozeral hlavný rozhodca Patrik Nemergut a Ján Chovanec. Každý zo súťažiacich sa snažil podať mimoriadne zodpovedný výkon. Vo vzájomných zápasoch bolo cítiť napätie a poučení z chýb z predchádzajúcich kôl, boli súťažiaci ešte viac sústredení, veď išlo o titul „Kráľ šachu“.

Umiestnenie v kategórii žiakov a žiačok materských škôl:

l. miesto: Michňa Daniel - MŠ Nová Ľubovňa
2.miesto: Gondek Šimon - MŠ Nová Ľubovňa

3. miesto: Nemec Radoslav - MŠ Plavnica

Umiestnenie v kategórii mladších žiakov a žiačok ZŠ:

l. miesto: Špesová Dominika- ZŠ s MŠ Chmeľnica
2.miesto: Nemec Jozef - ZŠ s MŠ Plavnica
3.miesto: Śtupák Adam - ZŠ s MŠ Plavnica

Umiestnenie v kategórii starších žiakov a žiačok ZŠ:


l. miesto: Mačugová Laura - ZŠ s MŠ Plavnica
2.miesto: Adamečková Timea – Prvá šachová SL
3.miesto: Sarvaš Juraj  – Centrum voľného času SL
 
PhDr. Alena Hriňáková, CVČ

© 2024 | Centrum voľného času | Mapa stránok  |  RSS | Ochrana osobných údajov | Valid HTML 5! Valid CSS 3!
  • toplist