Magdalena Ortner - Austria

My EVS in CVC Stara Lubovna

When I first arrived in Stara Lubovna I was a little bit shocked. Coming from a City in Austria it seemed to be a very small town. But soon I realised that this little town is bigger than I thought. In the beginning it was hard, because I didn’t know anybody and I couldn’t speak Slovak. All this changed very fast. I learned the language and I made a lot of new friends. I was participating in different sport clubs and in my free time I discovered the town where I lived in. When Summer came CVC organised a lot of free time activities all around Stara Lubovna. We were rafting and hiking and entertaining kids and families on different events like kids day. The people in CVC were really nice to me and my flatmates. They took care of us and showed us a lot of places in and around Stara Lubovna. During school time I went into different schools nearby and did a presentation about my home country, Austria. This was really fun. Sometimes I presented in english and sometimes in german. I also took part in german classes and brought material about my dialect for the students to learn it.
During my EVS I travelled a lot and I got to know a lot about Slovakia and the culture. It was an amazing year and I will never forget this experience!

 

Moja dobrovoľnícka služba v CVČ Stará Ľubovňa.

Keď som po prvý krát pricestovala do Starej Ľubovne bol to pre mňa trocha šok. Prišla som z veľkomesta v Rakúsku do maličkého mestečka. Ale čoskoro som si uvedomila že toto male mestečko je väčšie ako som si myslela. Na začiatku to bolo ťažké, pretože som nikoho nepoznala a nevedela som po slovensky. Toto všetko sa rýchlo zmenilo. Naučila som sa jazyk a spoznala som veľa nových priateľov. Participovala som v rôznych športových krúžkoch a svoj voľný čas som trávila v meste kde som žila. Ke´d prišlo leto, CVČ organizovalo mnoho voľnočasových aktivít pre deti a rodičov a mládež v meste i v okolí mesta. Splavovali sme rieku Poprad, realizovali s deťmi turistiku, cyklistiku pre pre celé rodiny a rôzné podujatia pre deti ako napr. Detský deň. Ľudia v CVČ boli ku mne ale aj k ostatným dobrovoľníkom naozaj milí. Starali sa o nás a a ukázali nám nmnoho zaujímavých miest v okolí Starej Ľubovne. Počas školského roka som navštívila niekoľko základných škôl v ktorých som prezentovala svoju krajinu Rakúsko. Bolo to celkom zábavné. Niekedy bola moja prezentácia v anglickom a niekedy v nemeckom jazyku. Pracovala som tiež ako asistentka v krúžku nemeckého jazyka pre študentov, ktorí chceli konverzovať po nemecky , kde som im nosila vela materiálov o mojom regióne.
Počas mojej dobrovoľníckej služby som veľa cestovala vo voľnom čase a spoznávala som Slovensko a jeho kultúru. Bol to naozaj prekrásny rok a nikdy nezabudnem na túto skúsenosť!

© 2024 | Centrum voľného času | SiteMap  |  RSS | Ochrana osobných údajov | Valid HTML 5! Valid CSS 3!
  • toplist